kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Uważaj na przekąski
2007/1/16 21:00:00

Sięganie po przekąski to jedna z głównych przyczyn problemów z utrzymaniem wagi na bezpiecznym dla zdrowia poziomie. Jeśli obawiasz się, że i w Twoim przypadku podjadanie między posiłkami może doprowadzić do nadwagi powinieneś zmienić nawyki żywieniowe.

Zacznij od zwiększenia liczby posiłków zmniejszając przy tym ich objętość, jedząc częściej nie będziesz odczuwać głodu. Kontroluj ilość zjadanych kalorii, robiąc zakupy zwracaj uwagę na etykiety informujące o składzie danego produktu. Ważne jest nie tylko to, aby był niskokaloryczny, ale i to czy jest bogaty w substancje odżywcze. Pamiętaj, że łączna wartość przekąsek zjedzonych w ciągu dnia nie powinna przekroczyć 250 kalorii.

Produkty, których należy unikać to ciastka o wysokiej zawartości węglowodanów i tłuszczy, ale również zawierające dużo soli chipsy, czy krakersy.

Jeśli nie możesz obejść się bez sięgania po przekąski wybieraj te, które nie tylko zaspokajają głód, ale są też zdrowe. Bez obawy możesz jeść świeże owoce lub warzywa, serki i jogurty o obniżonej zawartości tłuszczu. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego zamiast ciastek i batonów wybierz suszone owoce, niskokaloryczne, ciasteczka zbożowe. Smaczną i zdrową przekąską jest mieszanka orzechów i bakalii.

Traktuj przekąski jak ,,małe posiłki’’, komponuj je tak, aby nie tylko dawały uczucie sytości, ale były też smaczne i zdrowe.


()
Oprac: Marta Wasiak

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: chipsy, ciastka, kalorie, odchudzanie, przekąski


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»