kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Dieta beztłuszczowa jest niezdrowa
2007/3/19 0:10:00

Chcąc zdrowo się odżywiać, wielu ludzi eliminuje z diety tłuszcze. Naukowcy na całym świecie przypominają jednak, że nie wszystkie mają negatywny wpływ na zdrowie - bez niektórych nasz organizm nie byłby w stanie funkcjonować. Wyeliminowanie na przykład niskonasyconych kwasów tłuszczowych może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

Wbrew obiegowym opiniom, nie wszystkie tłuszcze, które spożywamy, niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Niezbędne dla zdrowia są bowiem niskonasycone kwasy tłuszczowe (np. Omega-3). Kwasy te rozbijają cząsteczki „złego” cholesterolu (frakcja LDL), odkładającego się w naszym organizmie i dzięki temu pomagają obniżyć ciśnienie i zmniejszyć ilość cholesterolu we krwi, przeciwdziałają miażdżycy i powstawaniu zakrzepów.

Mają one także pozytywny wpływ na naszą odporność i rozwój układu nerwowego oraz wspomagają walkę z niektórymi typami nowotworów. Niestety, substancji tych nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie. Możemy je znaleźć tylko w jedzeniu. Źródłem tych cennych substancji są między innymi niektóre oleje (lniany, rzepakowy, orzechowy), zielone warzywa liściaste, ryby morskie (szprotki, tuńczyk, makrela, dorsz, śledzie, łosoś) i niektóre rodzaje pieczywa.


Polska.pl
Oprac: Jerzy Piątek

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dieta, dieta beztłuszcowa, omega-3, tłuszcze


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »