kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Balon żołądkowy BIB
2007/3/20 15:00:00

Na całym świecie coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wprowadzania do żołądka specjalnego balonu, który daje poczucie sytości i pozwala osobom chorobliwie otyłym schudnąć. Dzięki tej metodzie można zrzucić w niedługim czasie nawet do 60 kilogramów, oczywiście jeśli zmieni się do tego zwyczaje żywieniowe.

BIB to nowa metoda odchudzenia przeznaczona szczególnie dla osób ze współczynnikiem nadwagi BMI powyżej 30. Wprowadzony przy pomocy endoskopu, wypełniony płynem fizjologicznym balonik zapewnia uczycie sytości i pełności żołądka, zmniejszając łaknienie, uczucie głodu. W ten sposób pomaga wyuczyć organizm nowych nawyków żywieniowych.

BIB jako jedyna niechirurgiczna metoda odchudzania w sposób długotrwały wspomaga utrwalanie nawyków żywnościowych, poprzez wymuszenie spożywania znacznie mniejszej ilości pokarmu, dłuższe jego trawienie w żołądku a co za tym idzie szybsze i dłuższe odczuwanie sytości. Pozwala to w trakcie trwania leczenia pozbyć się do kilkudziesięciu kilogramów, przy diecie bogatej w niezbędne dla organizmu składniki odżywcze.

fot. odchudzanie-bib.pl

Zabieg wykonuje się wyłącznie w przypadku wysokiej otyłości (BMI powyżej 30). Przeprowadza się go po badaniach ambulatoryjnych (metoda jest nie chirurgiczna). Wprowadzenie balonu do żołądka nie wymaga ogólnego znieczulenia czy operacji. Zabieg nie jest refundowany przez NFZ.
Oprac: Marcin Pijaczyński

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: BIB, balon żołądkowy, odchudzanie


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »