kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Spełniamy noworoczne postanowienia czyli o odchudzaniu słów kilka
2014/1/3 18:00:00

Rozpoczęcie Nowego Roku sprzyja zwykle wyznaczaniu sobie nowych celów i ważnych życiowych postanowień. Co trzeci z nas planuje w tym roku pozbyć się nadmiernych kilogramów. Każdy kto się odchudzał, wie, że nie jest proces łatwym. Podpowiadamy, co zrobić, aby pożegnanie z tłuszczykiem zakończyło się sukcesem.

Plan drogą do sukcesu

Wiesz, co daje największą gwarancję powodzenia decyzji? Plan. Jasny, przejrzysty, konkretny plan działań. Będzie niczym mapa z drogowskazami na drodze do naszej przemiany. Bądź ze sobą szczera. Twój plan musi być wiarygodny i realny do wykonania! W przeciwnym razie całe przedsięwzięcie skończy się porażką i frustracją.

Zacznij od określenia celu i czasu, w jakim zamierzasz go osiągnąć.
- Ile kilogramów chcesz zgubić? Ile cm w pasie, na biodrach?
- Jaki dajesz sobie czas? Cały proces podziel na krótsze, mierzalne odcinki. Np. „Chcę zrzucić 6 kilogramów w ciągu pół roku. Co miesiąc będę tracić 1 kilogram.”

Następnie ustal krok po kroku schemat działań. Punkt po punkcie wypisz wszystkie czynności, które pozwolą osiągnąć Ci cel. Pamiętaj, że komunikat „Chcę schudnąć” jest dla Twojego mózgu abstrakcyjnym określeniem. Jeśli mózg nie dostanie jasnych instrukcji, nie zapamięta ich i nie będzie mógł ich wykonać. Dlatego Twój harmonogram powinien zawierać szczegółowe:

Informacje na temat posiłków

Przygotuj menu na kolejne dni. Zacznij od śniadania: co konkretnie i w jakich ilościach zjesz? O której godzinie? W ten sposób rozpisz wszystkie posiłki i przekąski. Z pomocą mogą przyjść gotowe plany dietetyczne. Jeśli masz taką możliwość, skorzystaj z konsultacji dietetyka.

Do sklepu chodź z listą zakupów. Pamiętaj też, by przygotować sobie wcześniej posiłki do pracy. Unikniesz w ten sposób pokus.

Plany treningów

Wybierz formę sportu, która najbardziej Ci odpowiada. Określ częstotliwość i czas trwania wysiłku. Wybierz miejsce, a nawet strój. Im konkretniej, tym lepiej.

Chwila zapomnienia, czyli warto mieć Plan B


Musisz być świadoma, że poddanie się chwilowej pokusie jest czymś jak najbardziej naturalnym! Wpisane jest niemal w proces zmian. Na pewno zdarzy Ci się, że opuścisz trening lub zjesz coś kalorycznego, bo np. w hotelu na wyjeździe służbowym nie serwują nic innego.

Ważne jest, jak zareagujesz na te sytuacje i jak się na nie zawczasu przygotujesz. Plan B da Ci poczucie bezpieczeństwa i kontroli. Dlatego przygotuj sobie rozwiązania, na wypadek gdy: zjesz tabliczkę czekolady, skusisz się na pizzę u znajomych, opuścisz kilka treningów. Potraktuj taką sytuację jako incydent i po dniu folgowania wróć do ustalonych działań, na obraną drogę. W chwili słabości możesz też zadzwonić do przyjaciółki czy innej osoby, która udzieli Ci wsparcia.

Ze sprzymierzeńcem łatwiej

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Leeds pokazują, że najskuteczniejsze i najtrwalsze efekty w realizowaniu postanowień daje robienie planów z drugą osobą. Jeśli Twoja przyjaciółka lub koleżanka z pracy mają podobne postanowienie noworoczne, połączcie siły. Razem na pewno będzie Wam łatwiej. W chwilach kryzysowych, będziecie dla siebie wsparciem i motywacją.

Sprzymierzeńcem w walce z nadprogramowymi kilogramami może okazać się także odpowiedni suplement diety, np. preparat z ketonami malin - Malinie firmy Sensilab. Ketony malinowe to naturalne substancje zawarte w malinach. Regulują produkcję tzw. hormonu szczupłych, czyli adiponektyny. Ona zaś przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej i zapobiega gromadzeniu się jej w okolicach brzucha, ud i pośladków.

www.sensilive.pl()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dieta, menu, odchudzanie, suplementy diety, sylwetka, trening


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»