kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Pożegnaj zbędne kilogramy czyli zimnem w tkankę tłuszczową
2014/7/18 0:20:00

Każdy kto choć raz walczył z nadmiernymi kilogramami wie, że pozbycie choć tłuszczyku nie jest procesem łatwym i wymaga czasem bardzo wielu wyrzeczeń. Godziny spędzone w siłowniach, klubach fitness i restrykcyjna dieta przynoszą efekty, ale nie zawsze takie, jak sobie wymarzyliśmy. Jeśli tkanka tłuszczowa na brzuchu czy udach wciąż spędza sen z powiek, można siegnąć po metody, które pozwalają na pozbycie się zbędnych kilogramów szybko i skutecznie.

Tkanka tłuszczowa to ten element naszego ciała, którego najchętniej pozbylibyśmy się raz na zawsze. Rozpoczynając dietę, zabiegi odchudzające i ćwiczenia, zależy nam właśnie na tym, aby zlikwidować tłuszczyk i cieszyć się piękną, smukłą sylwetką. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że pełni ona bardzo ważną funkcję. Jednocześnie jej ilość powinna być wyważona. U kobiet tkanka tłuszczowa powinna stanowić od 17 proc. do 25 proc. składu ciała, natomiast u panów od 11proc. do 20 proc.

Tkanka biała naszym wrogiem

W naszym ciele występują dwa rodzaje tłuszczu. Tkanka biała, która znajduje się tuż pod naszą skórą, przede wszystkim chroni nas przed utratą ciepła, a jej działanie polega na magazynowaniu tłuszczu. To ona odpowiada za nasze boczki i fałdki. Tkanka brunatna natomiast, znajduje się zdecydowanie głębiej i jej głównym zadaniem jest ochrona narządów wewnętrznych, takich jak serce, płuca, wątroba czy nerki. Dodatkowo, dzięki produkcji hormonów, wpływa ona na nasze procesy metaboliczne. – Rozmieszczenie tkanki zależy przede wszystkim od płci. U kobiet występuje ona najczęściej w okolicach bioder, ud i pośladków, panowie najwięcej tkanki tłuszczowej gromadzą w okolicach brzucha i klatki piersiowej – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w Klinice Urody Mona Lisa.

Z wiekiem zmienia się nie tylko nasz metabolizm, ale także miejsce, w którym magazynuje się tłuszcz. Nastolatki najczęściej mają go więcej na biodrach i brzuchu, a dojrzale kobiety przy udach, piersiach, a także tułowiu oraz na ramionach. Aby skutecznie pozbyć się nadmiernego tłuszczyku niezbędne jest podjęcie aktywności fizycznej. W walce z nadmiernymi kilogramami pomóc mogą nam ćwiczenia aerobowe, przyspieszające pracę serca, a tym samym pobudzające nasz metabolizm. Nie możemy także zapominać o zdrowej i lekkostrawnej diecie.

Doskonałe rozwiązanie, które wesprze proces odchudzania, to także wszelkiego rodzaju zabiegi odchudzające, prowadzone w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. – Podczas diety i ćwiczeń nie możemy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji naszego ciała – mówi Agnieszka Kowalczyk. – Dzięki innowacyjnym zabiegom, peelingom oraz nowoczesnym metodom odchudzającym, możemy skutecznie i szybko osiągnąć wymarzone efekty, pozbyć się tłuszczu, ujędrnić swoje ciało oraz zniwelować objawy cellulitu – dodaje.

Zmrozić tłuszczyk szybko i skutecznie

Jedną z najnowszych metod likwidacji tkanki tłuszczowej jest kriolipoza, czyli nowoczesna nieinwazyjna metoda redukująca tkankę nawet o 45 proc. Ta procedura modelowania naszej sylwetki polega na długotrwałym schłodzeniu komórek tłuszczowych do temperatury - 8 st. C. Naukowcy udowodnili bowiem, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej wrażliwe na działanie zimna, niż otaczające je tkanki. Umierają już w temperaturze 0 st. C, a miejscowe chłodzenie powoduje ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. – Dzięki kontrolowanemu i selektywnemu mrożeniu komórek tłuszczowych, dochodzi do rozpadu lipidów, a następnie stopniowego transportu komórek do układu limfatycznego, czyli do naszej krwi – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w Klinice Urody Mona Lisa. – Ostatecznie obumarłe komórki tłuszczowe są skutecznie wydalane z organizmu w procesach metabolicznych. W zależności od indywidualnego mechanizmu obronnego, wydalenie komórek trwa od 6 do 12 tygodni – dodaje Agnieszka Kowalczyk.

Zabieg ten trwa około 70 minut i przeprowadzany jest za pomocą aplikatora zbudowanego z dwóch niezależnych głowic wyposażonych w generatory zimna, które gwarantują bardzo szybki spadek temperatury w tkance tłuszczowej. Oznacza to, że przez cały czas trwania zabiegu, wybrany fragment naszego ciała poddawany jest procesowi kriolipozy. Dzięki stałemu monitorowaniu temperatury, cała procedura jest bezpieczna i niszczy tylko komórki tłuszczowe, oszczędzając naszą skórę czy mięśnie.

– Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonywanie maksymalnie 3 zabiegów na danej partii ciała co 4-6 tygodni, natomiast jeżeli zmienimy obszar poddawany kriolipozie, możemy wykonać go po dwóch tygodniach od poprzedniej wizyty – mówi Agnieszka Kowalczyk.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dieta, kriolipoliza, nadwaga, odchudzanie, otyłość


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »