kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Piękna sylwetka dzięki własnemu tłuszczowi?
2014/2/24 23:40:00

Większość kobiet rozpoczyna diety odchudzające od trzech do pięciu razy w roku. Jednym udaje się szybko i skutecznie pozbyć nadmiernych kilogramów, a inne pomimo diety i intensywnego wysiłku fizycznego nie osiągną zamierzonych efektów. Co zrobić, gdy jesteśmy w tej drugiej grupie? Można spróbować wykorzystać do walki własny…tłuszcz.

Po pierwsze: odessać

fot. liposukcjaKiedy żadne diety nie pomagają, jedną z najskuteczniejszych i najszybszych metod osiągnięcia idealnej sylwetki jest liposukcja (nazywana też „odsysaniem tłuszczu” lub potocznie „lipo”). Polega na chirurgicznym modelowaniu sylwetki poprzez rozbicie i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z newralgicznych części ciała. Jak dokładnie przebiega ten zabieg? Na początek lekarz chirurg zaznacza miejsca planowanej liposukcji na ciele pacjenta. Okolice te nasączane są roztworem Kleina, który działa przeciwkrwotocznie i przeciwzapalnie, a przede wszystkim przeciwbólowo. Ma za zadanie rozpuszczać tłuszcz, znieczulać miejscowo oraz obkurczać naczynia krwionośne.

Następnie lekarz wykonuje niewielkie nacięcia skórne, by za pomocą kaniuli równomiernie odessać tkankę tłuszczową. Podciśnieniowo zasysając tłuszcz, odprowadza go na zewnątrz. Na koniec, na powstałe ranki zakładane są szwy i opatrunki z gazy.

Cały zabieg trwa do kilku godzin. Przeprowadzany w profesjonalnym gabinecie, pod okiem wykwalifikowanego chirurga jest bezpiecznym i szybkim rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych fałdek. Po zakończeniu liposukcji zalecany jest jednodniowy okres rekonwalescencji, a przez kolejne 3 miesiące noszenie specjalnej bielizny uciskowej.

– Zabieg liposukcji zawsze poprzedza konsultacja lekarska. Zdarza się, że kobieta chce odessać tłuszcz, którego zwyczajnie … nie ma. Po stronie lekarzy leży ocena, czy pacjentka rzeczywiście wymaga liposukcji, czy po prostu cierpi na zaburzone postrzeganie własnej osoby – wyjaśnia dr Urszula Brumer z warszawskiej kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości. – Jeśli jednak zakwalifikujemy już daną osobę do zabiegu, cieszy się ona z trwałych, widocznych efektów.

Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: chirurgia plastyczna, liposukcja, odchudzanie, odsysanie tłuszczu, sylwetka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »