kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Międzynarodowy Dzień Walki z Otyłością - skorzystaj z bezpłatnych porad
2008/10/11 17:30:00

Międzynarodowy Dzień Walki z Otyłością przypadający na 24 października to dzień, w którym Unia Europejska zwraca szczególną uwagę na pojawiający się problem tycia naszego społeczeństwa. Liczne deklaracje, karty, strategie pojawiające się na stołach urzędniczych niestety nie zahamują niepokojącego trendu jaki obserwujemy. Tylko my, a właściwie każdy z nas, ma wpływ na to jak będzie wyglądać, czuć się za rok, 2 lata, 10 lat. Czy na emeryturze będzie czas spędzał w długich kolejkach do lekarza czy może z wnukami w lesie.

Według raportu WHO z kwietnia 2006 roku dotyczącego występowania nadwagi i otyłości wśród Europejczyków szacuje się, że nadwagę (BMI 25 - 29,9 kg/m2) ma 25 - 75% ludzi czyli około 400 mln osób. Natomiast otyłość (BMI > 30 kg/m2) występuje wśród 30% Europejczyków, czyli u 130 mln ludzi. Powyższy raport przewiduje, że w 2010 roku w Europie będzie ponad 150 mln otyłych osób. Obecnie średnie BMI dla Europejczyków wynosi 26,5 kg/m2.

Tydzień Walki z Otyłością to nowa idea walki z nadwagą. Specjaliści Food & Diet uznali, że Dzień Walki z Nadwagą i Otyłością to za mało. „Jak wskazują badania, wiele osób próbuje się odchudzać, przechodzi na dietę, jednak w ciągu 5 lat, 90% z nich wraca do dawnej wagi. Z tego też powodu postanowiliśmy o skutecznych metodach walki z nadwagą i otyłością mówić dłużej niż jeden dzień. Dlatego nasza akcja będzie trwać cały tydzień.” - mówi Magdalena Szymańska. Warto wiedzieć dlaczego walka z nadwagą jest tak karkołomna i trudna. Jak mówi dietetyk Ewa Ceborska, „podejmując decyzję o odchudzaniu, musimy zdać sobie sprawę, że powinna to być terapia kompleksowa. Samą dietą lub ćwiczeniami nie zdziałamy dużo. Natomiast łącząc te dwa elementy i dodając do tego wsparcie psychologiczne mamy szansę wygrać walkę z wagą raz na zawsze.”

W ramach akcji „Stop nadwadze” można wziąć udział w darmowych wykładach i warsztatach. Spotkania będą prowadzone przez specjalistów z kilku dziedzin: lekarza, dietetyka, psychologa i instruktora Nordic Walking. Na zajęciach z dietetykami uczestnicy dowiedzą się dlaczego plan żywieniowy powinien być indywidualnie dopasowany, jak robić zakupy spożywcze aby były zdrowe oraz jak komponować swój jadłospis. Z pomocą psychologa będzie można popracować nad swoją motywacją w odchudzaniu i akceptacji siebie. Nie zabraknie również atrakcji z działu „aktywność fizyczna”. Organizator oferuje bezpłatne lekcje Nordic Walkingu oraz warsztaty z terapii kręgosłupa.

Inicjatywa ma na celu pokazanie warszawiakom do czego prowadzi zwiększona masa ciała, że nie jest to problem tylko estetyczny, ale również medyczny. „Chcemy uświadomić wszystkim, że rozpoczęcie odchudzania powinno rozpoczynać się od wykonania szeregu badań lekarskich, wizyty u lekarza. Kolejny element, na który chcemy zwrócić uwagę, to dlaczego racjonalna dieta oraz dobór odpowiedniej aktywności fizycznej są czynnikami decydującymi o długofalowym sukcesie kuracji. Chcemy uświadomić uczestnikom, dlaczego stosowanie drakońskich diet czy zażywanie różnych tabletek wspomagających nie jest skuteczną metodą na zdrowe odchudzanie. Odchudzanie często zaczyna się w głowie, dlatego też w wykładach i warsztatach weźmie udział psycholog, który pokaże mechanizmy działania naszej psychiki i budowania motywacji.” – mówią organizatorzy.

Szczegółowe informacje o akcji „Stop Nadwadze” oraz grafik zajęć:


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: BMI, Nordic Walking, dieta, dietetyk, nadwaga, otyłość, ćwiczenia


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »