kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Joga w parku
2007/8/12 0:00:00

„Joga w parku” to cykl cotygodniowych spotkań z jogą, które potrwają do 26 sierpnia na terenie Pola Mokotowskiego przy tzw. Małych Stawach, połączonych z wspólną praktyką i promocją zdrowego stylu życia. Ideą projektu jest stworzenie szansy na aktywny niedzielny wypoczynek dla mieszkańców Warszawy i zaproszenie ich do wspólnej praktyki jogi.

„Chcemy zachęcić warszawiaków do wykorzystania letniej aury na aktywny wypoczynek i zaprosić ich do wspólnej praktyki jogi. Lekkie ćwiczenia, wykłady o zdrowym stylu życia i relaksująca muzyka - a to wszystko w otoczeniu zielonych Pól Mokotowskich – nie ma lepszego sposobu na spędzenie niedzielnego poranka w Warszawie.” – twierdzą organizatorzy.


Kilka spotkań „Joga w parku” już się odbyło. W pierwszych zajęciach uczestniczyło ponad 250 ludzi, kolejne były niemniej liczne. Ćwiczenia wykonywane w skupieniu, ciszy, przy akompaniamencie świergoczących ptaków to niezapomniane doświadczenia dla ducha i ciała oraz szansa na zrobienie pierwszego kroku w stronę zmiany swojego stylu życia na bardziej zdrowy. To także okazja do spotkania ciekawych ludzi i nawiązanie nowych znajomości. Do 26 sierpnia każdy ma jeszcze szansę na udział w sesji jogi na świeżym powietrzu. Zajęcia przeznaczone są dla osób zupełnie początkujących i już ćwiczących.

„Dla mnie było rewelacyjnie! To było pierwsze moje spotkanie z jogą i byłam bardzo, bardzo miło zaskoczona. Nie tylko samą formą ćwiczeń - dla mnie bardzo ciekawą i interesującą, ale też tym, że razem ćwiczyli i młodzi, i starzy, i wygimnastykowani, i całkiem sztywni :) i wszystkim sprawiało to radość! Poza tym poleżenie na trawce w ciepły poranek to miły początek dnia i dobre nastawienie na cały najbliższy tydzień!” – twierdzi jedna z uczestniczek.

Choć większość ludzi kojarzy jogę z dziwnymi pozami (w tym jedną z najpopularniejszych – staniem na głowie), niewiele osób potrafi odpowiedzieć, czym ona tak naprawdę jest. Joga to system ćwiczeń wywodzący sią z Indii, znany od 4 tysięcy lat. Jej zalety docenia już prawie 200 mln ludzi na całym świecie. Joga umożliwia każdemu – bez względu na wiek czy kondycję fizyczną – poprawę ogólnego stanu zdrowia, relaks, powrót do równowagi i uzyskanie ładnej sylwetki.Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: joga, relaks, sylwetka, ćwiczenia


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »