kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Jod - niezastąpiony pierwiastek
2009/8/23 18:50:00

Jod jest jednym z mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a jego niedobór potrafi wywołać wiele chorób. Jak temu zapobiegać?

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu jodu potrzebujemy niewiele, bo około 200 mikrogramów na dobę, jednak jego niedobór potrafi poczynić prawdziwe spustoszenie w naszym organizmie. U dzieci spada zdolność uczenia się, ich wzrost i rozwój fizyczny mogą ulec zahamowaniu. U dorosłych z kolei istnieje możliwość wystąpienia m.in. zaburzeń funkcji rozrodczych, trudności z utrzymaniem ciąży, a także niewydolność tarczycy, co z kolei może doprowadzić do upośledzenia funkcji wielu narządów. Niedoczynność tarczycy powoduje zmęczenie i brak energii, zaburzenia pamięci i sprawności intelektualnej, depresję, dreszcze, bóle stawów, upośledzenie słuchu, wypadanie włosów, podatność na przeziębienia i infekcje dróg oddechowych, objawy przyspieszonego starzenia się.

Jedyną możliwością uniknięcia przykrych dolegliwości związanych z niedoborem jodu jest troska o systematyczne dostarczanie naszemu organizmowi tego niezbędnego mikroelementu. Jak to zrobić? Najbardziej rozpowszechnionych sposobem jest oczywiście spożywanie bogatych w jod pokarmów, takich jak ryby morskie, owoce morza, drożdże oraz zboża, warzywa i wody pochodzące z terenów bogatych w jod. Oprócz tego jod, o czym nie wszyscy wiedzą, jako pierwiastek doskonale rozpuszczający się w wodzie, możne być dostarczany organizmowi także od zewnątrz. Jest on doskonale wchłaniany przez skórę podczas odżywczych kąpieli z dodatkiem solanki.

Solanka to woda mineralna, charakteryzująca się szczególnie bogatą zawartością soli i jodu. Nasz kraj obfituje w solanki o największej zawartości dobroczynnego jodu. Jeden ze sposobów stosowania solanki to dodanie ok. jednej szklanki roztworu do kąpieli - to prawdziwa uczta nie tylko dla naszego ciała, lecz także dla przemęczonego codzienną egzystencją ducha. Odprężona skóra, poprzez rozszerzone pory, zaczyna pozbywać się zawartych w organizmie toksyn oraz ubocznych produktów przemiany materii, takich jak mocznik, kwas moczowy i mlekowy, aceton, kreatynina, zastępując je zawartymi w roztworze solanki elementami mineralnymi. Taka wymiana pozytywnie stymuluje pracę narządów wewnętrznych, mając jednocześnie niezwykle korzystny wpływ na samą skórę, która po kąpieli staje się bardziej nawilżona, jędrna oraz gładsza niż dotychczas. To także idealny środek chroniący nasze gardło, krtań i oskrzela przed różnego typu infekcjami.



()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kąpiel w solance, niedobór jodu, ryby, solanka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »