kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Balon w żołądku odchudza
2007/2/24 14:10:00

Wraz ze wzrostem liczby osób z nadwaga w Wielkiej Brytanii, gdzie ponad dwie trzecie populacji ma problemy z otyłością, jedna z sieci szpitali zaoferowała po raz pierwszy w kraju "dietę balonową".

Terapia rejestrowana jest jako procedura zmieniająca styl życia. W jej ramach w żołądku mającej problemy z otyłością osoby umieszczany jest specjalny balon, który wypełniając go ogranicza znacznie apetyt. W ramach terapii oferowana jest sześciomiesięczna dieta i program opieki nad pacjentem po usunięciu balonu z żołądka.

W celu zapewnienia, że pacjent zerwie ze starymi nawykami żywieniowymi zwiększając swoje szanse na stracenie na wadze, procedura zarządzana jest przez zespół ekspertów, wśród których są dietetycy, specjaliści od żywienia, technicy endoskopowi oraz lekarze.

W Europie program diety balonowej przeprowadzono już u wielu pacjentów, między inymi . Wprowadzenie balonu do żołądka nie wymaga ogólnego znieczulenia czy operacji.Oprac: Marcin Pijaczyński

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: BIB, balon, balon żołądkowy, odchudzanie


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»