kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Alli pomoże w odchudzaniu?
2009/4/10 11:10:00

W apteach pojawił się lek o nazwie alli, który może pomóc osobom pełnoletnim zwiększyć skuteczność odchudzania o 50% w stosunku do samej diety. Preparat jest przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia, ze wskaźnikiem masy ciała BMI wynoszącym co najmniej 28.

Działanie leku polega na blokowaniu wchłaniania do organizmu części - około ¼ - spożywanych tłuszczów. Oznacza to, że na każde 2 kilogramy zrzucone dzięki stosowaniu niskokalorycznej i niskotłuszczowej diety, alli pomaga schudnąć kolejny kilogram, ale trzeba go przyjmować w połączeniu z niskokaloryczną i niskotłuszczową dietą. Należy więc unikać serów twardych i śmietankowych, kiełbas, salami i innych przetworów mięsnych, produktów smażonych, czekolady, ciastek i ciast, olejów, masła i śmietany.

Substancja czynna preparatu alli - orlistat - działa w układzie pokarmowym. Wiąże się z niektórymi cząsteczkami enzymów trawiennych, które są odpowiedzialne za rozbijanie łańcuchów tłuszczowych i w ten sposób zapobiega wchłanianiu części tłuszczów przez organizm. Ponieważ niestrawione tłuszcze nie mogą być wchłaniane, są wydalane drogą naturalną.

- Otyłość jest poważnym problemem w naszym społeczeństwie - mówi Małgorzata Michałków z GlaxoSmithKline. - Wiele osób potrzebuje pomocy podczas procesu odchudzania. Preparat jednak nie jest "magiczną pigułką". Wspomaga odchudzanie w sposób, którego skuteczność potwierdzono klinicznie.

alli jest pierwszym i jedynym lekiem odchudzającym, który uzyskał od Komisji Europejskiej pozwolenie na dopuszczenie do obrotu bez recepty w Unii Europejskiej.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dieta niskokaloryczna, dieta niskotłuszczowa, nadwaga, odchudzanie, otyłość


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»